293D685X9010A2T datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    293D685X9010A2T
  • Описание
    Sprague Electric 293D685X9010A2T Capacitance: 6.8 uF Dimensions: 1.6 mm W x 3.2 mm L Dissipation Factor Df: 6 Esr: 4.2 Ohms Height: 1.6 mm Lead Free Status / Rohs Status: No?  Lead Spacing: 0.8 mm Leakage Current: 0.7 uAmp Operating Temperature Range: - 55 C to + 85 C Package / Case: 1206-07 (3216-18 metric) Product: Tantalum Solid Low ESR Commercial Grade Ripple Current: 0.13 Amp Series: 293D Termination Style: SMD/SMT Tolerance: 10 % Voltage Rating: 10 Volts Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD ESR: 4.2 Ohms Case Code - in: 1206 Case Code - mm: 3216 Mfr Case Code: A Case Dissipation Factor DF: 6 Factory Pack Quantity: 2000